środa, 2 stycznia 2013

Czeskie wege miejsca część 4

Dziś nie o bałwanach, lecz nieco nietypowo, bo nie o miejscu realnym, lecz o takim w sieci, z którego niejednokrotnie korzystałam. Chodzi o stronę Vegetarian, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat tego, gdzie w Czechach jeść i gdzie robić zakupy. Jak można zauważyć, prawie każde miasteczko posiada mniejszy lub większy sklep ze zdrową żywnością, w większych miastach jest ich oczywiście więcej. Informacje są ułożone alfabetycznie, przy czym należy pamiętać, że są one przysyłane przez rozmaitych użytkowników i nie zawsze zawierają pełne i aktualne dane. Część o restauracjach jest podzielona na klika działów - od A do K, od L do Z, osobny dział dla Pragi, osobny, dodatkowy, na temat Słowacji (lecz nie wiem, czy na informacjach nt. Słowacji można polegać - restauracji w Żylinie nie znaleźliśmy mimo dokładnego obejrzenia całej ulicy). Jest też osobny dział o sklepach (bioobchody)w Pradze.
Znajdziemy tu też informacje o producentach żywności dla wegetarian, ciekawostki, przepisy, informacje o wartościach odżywczych warzyw i owoców itd.

4 komentarze:

 1. Kocham Czechy i jestem wegetarianką, więc wpis jak najbardziej dla mnie choć bardziej będę póki co korzystać, niż dzielić się wiedzą na ten temat :) Jedyne wegetariańskie miejsce jakie znam to wege-knajpa na Malostranskiej w Pradze, a tak to wszędzie vepro knedlo zelo w roli głównej :) Zdravim! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że na coś się to przydaje, temat zgłębiam już dość długo, ale dopiero teraz wpadłam na pomysł, żeby się podzielić swoją skromną wiedzą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A skąd takie zainteresowanie? Czy również jesteś czechofilką jak ja, czy mieszkasz w Czechach? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkam przy granicy, często bywam w Czechach.

  OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz pozostawić ślad swojej wizyty. Zapraszam!